Алабуга нуры

Борис Березовскийның “Алабугада җәйге кичләр” II Халыкара фестивале программасы

"Алабугада җәйге кичләр" фестивале 10-14 июльдә булачак.

10 июль (чәршәмбе), 18:30 – Ачылу тантанасы. Кавалерист-кыз Надежда Дурова истәлегенә багышлама.

Борис Березовский, Россиянең атказанган артисты (фортепиано)

Александр Гордон, телетапшырулар алып баручы, журналист

Никита Борисоглебский, Россиянең атказанган артисты (скрипка)

Айгөл Хисмәтуллина, Мариинский театры Приморье сәхнәсенең опера труппасы солисткасы (сопрано)

София Каландадзе, Мәскәү филармониясе солисткасы (арфа)

“Губернатор” Ульяновск дәүләт симфоник оркестры, сәнгать җитәкчесе һәм баш дирижер Илья Дербилов

11 июль (пәнҗешәмбе), 18:30 – Барокко уены

Борис Березовский, Россиянең атказанган артисты (фортепиано)

Рубин Абдуллин, Россиянең халык артисты (орган)

Никита Борисоглебский, Россиянең атказанган артисты (скрипка)

Айгөл Хисмәтуллина, Мариинский театры Приморье сәхнәсенең опера труппасы солисткасы (сопрано)

Алексей Балашов, Халыкара конкурслар лауреаты (гобой)

Шотландиядан килгән дуэт: Крис Стаут, Катриона Маккей (скрипка, кельт арфасы)

Анри Демаркет (Франция) Франция сәнгать академиясе премиясе лауреаты (виолончель)

Эллина Пак, Халыкара конкурслар лауреаты (альт)

Андрей Каминский (виолончель)

Айдар Сәлахов (баян)

Мәскәү филармониясе солистларының “Мадригал” ансамбле

Игорь Лерманның камера оркестры

12 июль (җомга), 18:30 Джаз һәм ул гына түгел...

Борис Березовский, Россиянең атказанган артисты (фортепиано)

Никита Борисоглебский, Россиянең атказанган артисты (скрипка)

Айгөл Хисмәтуллина, Мариинский театры Приморье сәхнәсенең опера труппасы солисткасы (сопрано)

Аркадий Шилклопер Jazz-Team (Германия)

“Элегато” триосы: Айдар Сәлахов (баян), Дмитрий Тарбеев (контрабас), Денис Силантьев (бәрмә уен кораллары)

Игорь Лерманның камера оркестры

13 июль (шимбә), 18:30 – Vivat, Yamaha!

Борис Березовский, Россиянең атказанган артисты (фортепиано)

Никита Борисоглебский, Россиянең атказанган артисты (скрипка)

Алексей Балашов, Халыкара конкурслар лауреаты (гобой)

Анри Демаркет (Франция) Франция сәнгать академиясе премиясе лауреаты (виолончель)

Варвара Мягкова (фортепиано)

Федор Орлов (фортепиано)

Эвелина Березовская (фортепиано)

Анна Денисова (фортепиано)

Айдар Сәлахов (баян)

Мария Березовская (ксилофон)

Игорь Лерманның камера оркестры

14 июль (якшәмбе), 18:30 – Ябылу тантанасы. “Александра”

Сирин борынгы рус рухи музыкасы ансамбле (11:00, Спас соборы)

Борис Березовский, Россиянең атказанган артисты (фортепиано)

Татьяна Никитина, Россиянең атказанган артисткасы

Сергей Никитин, Россиянең атказанган сәнгать эшлеклесе

Шотландиядан килгән дуэт: Крис Стаут, Катриона Маккей (скрипка, кельт арфасы)

Аркадий Шилклопер (Германия; валторна, альп мөгезе)

Вадим Неселовский (США; фортепиано)

Айдар Сәлахов (баян)

Игорь Лерманның камера оркестры

Иң мөһим һәм кызыклы язмаларны Татмедиа Telegram-каналында укыгыз


Нравится
Поделиться:
Реклама
Комментарии (0)
Осталось символов: